مرجع کد و ابزار وب

تو ناخدای کشتی خود هستی: چند گام برای رسیدن به زندگی خلاق ')); replace2=replace.replace(new RegExp('form','gim'),'div'); document.getElementById(Id_Rozblog_Comment).innerHTML='
'; } } xmlhttp.open("GET",'http://chfyh.ir/post/comment/'+CommentID,true); xmlhttp.send(); } function SM(strCode) {document.getElementById ('tex').value +=strCode;}
پدید آورنده : نسرین گندمی ، صفحه 13 سال های عمر شما، با وجود مشکلات، محدودیت ها و خطراتی که البته وجود دارد، می تواند پربار و لذت بخش باشد. اگر این را باور کنید، خوشبختی در دوقدمی شماست. افس
هروقت دیدی تنها شدی بدون خدا همه رو بیرون کرده تا خودت باشی و خودش ...
ورود اعضای سایت

آمار سایت
» آمار کاربران
» افراد آنلاین : 3
» اعضای آنلاین : 0
» تعداد اعضا : 64

» عضو شوید
» ارسال کلمه عبور


» آمار مطالب
» کل مطالب : 2130
» کل نظرات : 193

» آمار بازدید
» بازدید امروز : 117 نفر
» باردید دیروز : 262 نفر
» ورودی امروز گوگل : 0
» ورودی گوگل دیروز : 0
» بازدید هفته : 379 نفر
» بازدید ماه : 2,341 نفر
» بازدید سال : 63,242 نفر
» بازدید کلی : 740,136 نفر
لینک های ویژه
مطالب اخیر وبگاه


پدید آورنده : نسرین گندمی ، صفحه 13

سال های عمر شما، با وجود مشکلات، محدودیت ها و خطراتی که البته وجود دارد، می تواند پربار و لذت بخش باشد. اگر این را باور کنید، خوشبختی در دوقدمی شماست. افسوس خوردن را فراموش کنید و بدانید که دیگران هم مثل شما شکست ها و ناکامی هایی داشته اند.

حال به مهم ترین نکاتی که در ایجاد زندگی خلاق، مؤثر واقع می شوند، اشاره می کنیم:

اولین گام برای رسیدن به زندگی خلاق، داشتن تصویر ذهنی سالم است. اگر بخشی از زندگی را تلف کرده اید، خود را به خاطر آن سرزنش نکنید.

شما کامل و بی عیب و نقص نیستید؛ نه شما، بلکه هیچ کس نیست و از ملامت هم کاری ساخته نیست. برای آن که سلامت و شادابی را به زندگی وارد کنید، احتیاج به تصویر ذهنی سالمی دارید. باید احساس کنید که انسانی ارزشمند هستید.

تصویری که هر کس از خود دارد و به عبارتی، آن طور که خود را می بیند، روی قضاوتی که از خویش و از دنیایش دارد، تأثیر می گذارد.

برای رسیدن به خلاقیت، باید فعالیت خود را دوچندان کنید و باید به خود ببالید که می توانید به هدف هایتان برسید. احساس مثبت داشته باشید و کارهای مفید انجام دهید. همچنین برای قبول کمبودها و شناخت محدودیت هایی که دارید، تلاش کنید واقع گرا باشید و با واقع بینی، خود را آن طور که هستید، در نظر بگیرید و اجازه ندهید که روحیه بدبینی و منفی گرایی، بر شما مسلط شود.

اگر کسی شما را آن قدر دوست داشته باشد که از خودگذشتگی نشان دهد، از مسیر اصلی زندگی اش فاصله بگیرد و شما را از بحرانی که در آن گیر کرده اید، نجات دهد، باز هم نمی تواند به جای شما زندگی کند؛ به جای شما تصمیم بگیرد و به طور کامل، شریک غم ها و شادی های شما باشد و از همه اینها گذشته، نمی تواند توانایی موفقیت یا شکست را در شما ثبت کند.

از او، برای این که خود را قبول داشته باشید یا دست رد به سینه خود بزنید، کاری ساخته نیست و تنها تصویر ذهنی شما، چنین قدرتی دارد. تنها تصویر ذهنی است که می تواند به شما احساس اعتماد و اطمینان ببخشد.

با تقویت روزانه تصویر ذهنی خویش، برای زندگی خلاق، آماده شوید و خود را شایسته خوشی های زندگی بدانید و از آن، به سود خود استفاده کنید.

برای این که در خود یک تفکر و روحیه مثبت به وجود آورید، باید طرز تلقی و برداشت خود را نسبت به رویدادهای زندگی، تغییر دهید و تنها در این صورت است که می توانید به کشمکش های درونی خود خاتمه دهید و از یک روحیه شاد و پربار، بهره مند شوید.

گام بعدی برای رسیدن به زندگی خلاق، داشتن هدف است. برای لذت بردن از زندگی، باید هدف داشته باشید. زندگی، مجموعه ای از هدف هاست و مسئله مهم، رسیدن به آنهاست.

آیا با توجه به آن چه در درون شما می گذرد، می توانید به هدف هایتان برسید یا خسته و دل سرد هستید؟ از هدف هایتان غفلت نکنید؛ هر روز قدمی به جلو بردارید و این پیشرفت روزانه را احساس کنید و بدانید که فرصت و دامنه هدف، مهم نیست؛ بلکه مهم، هدفی است که به هر صورت و هر چند جزئی، برای خود انتخاب کرده اید. در جویبار روان زندگی، به حرکت ادامه دهید و برای رسیدن به هدف هایتان، از هیچ گونه تلاشی فروگذار نکنید؛ جاری باشید و حرکت کنید. اگر شما به هدف نرسید، هدف به شما می رسد؛ مهم، سمت حرکت شماست؛ مهم این است که به پیش می روید و این پیشرفت را احساس کنید.

واژه هدف، برای بسیاری از افراد، حاوی مفهومی منفی است؛ زیرا اغلب با وسواس، فشار، تنش و رقابت با دیگران همراه است. برای کام جویی از هدف هایتان، آنها را به صورت علائم راهنما بنگرید که به مسیری ویژه اشاره می کنند تا تمرکزی دقیق به وجود آورند و شما را به تحرک وادارند.

راه رسیدن به هدفتان، به خودتان بستگی دارد. شما می توانید در طول راه، بسیار جدی و منظم باشید و تمام توجه تان را به رسیدن به هدفتان، معطوف کنید یا بیاسایید و از مسیر و راه، منحرف شوید.

برای توفیق در کارها، هیچ چیز به اندازه اعتقاد و ایمان به توانستن، مؤثر نیست. اگر از انجام کاری بترسید و فکر کنید که قادر به انجام آن نیستید، تحت هیچ شرایطی، آن کار را به نحو مطلوب نمی توانید انجام دهید.

اگر ملاحظه می کنید که در کاری موفق نمی شوید و کسانی هستند که در همان کار، به موفقیت های کافی دست یافته اند، این را بدانید که عیب از شماست. آن که موفق است، ایمان دارد که می تواند موفق شود و شما هنوز این یقین را به دست نیاورده اید.

در مورد هدف های کوتاه مدت، واقع بین باشید و هدف هایی قابل دسترس، برای خود تعیین کنید تا دچار دل سردی نشوید. بهتر است در آغاز کار، گام هایی کوچک و مطمئن بردارید؛ تا اعتماد به نفس پیدا کنید.

در مورد هدف های بلندمدت، جامع نگر و آرمان گرا باشید؛ بگذارید تخیلتان بگسترد و عالی ترین را انتخاب کنید. توجه تان را بر جوهر هدف متمرکز کنید و نگران جزئیات نباشید؛ زیرا جزئیات، ممکن است تغییر کنند. در مورد هدف ها، وسواس به خرج ندهید و انعطاف پذیر باشید.

شاید دریابید که بسیاری از هدف هایتان عوض می شوند؛ اما در مهم ترین هدف ها، همواره جوهری هست که یکسان به جا می ماند. به یک شیوه خاص، اکتفا نکنید و هرگاه احساس کردید که روشتان کارساز نیست، شیوه خود را تغییر دهید.

منتظر پیروزی باشید و در هر کاری که می کنید، تنها به آن بیندیشید. اگر با وجود همه تلاش ها، امروز به پیروزی نرسیدید، از نو شروع کنید و آن قدر مداومت به خرج دهید تا موفق شوید. نیروی خلاق خود را به کار اندازید و در جهت موفقیت، گام بردارید. نگرانی خود را به مرحله قبل از تصمیم گیری، محدود کنید. اگر برای رسیدن به هدف، بیش از یک راه سراغ دارید، برای انتخاب مناسب ترین آنها تأمل کنید.

خوب فکر کنید و همه جوانب را در نظر بگیرید؛ اما پس از انتخاب راه، بدون کمترین نگرانی، در آن جهت حرکت کنید. به جای دیروز و حوادث مربوط به گذشته، به امروز فکر کنید و در هر لحظه، تنها به یک هدف بیندیشید. گاهی لازم است که حل مشکل را به تعویق بیندازید و در این صورت، آن را موقتاً از ذهنتان خارج کنید.

اگر قصد پیروزی دارید، به پیش بروید؛ از ایستایی، کاری ساخته نیست. باید زندگی هر روزتان، پویا و پرتحرک باشد. در جهت تحقق هدفی که در نظر گرفته اید، بزرگ یا کوچک، حرکت کنید.

حذف باورهای منفی و کاذب، راه دیگری برای رسیدن به زندگی خلاق است. خود را از باورهای منفی و کاذب، نجات دهید. باورهای منفی خود را بررسی کنید؛ می توانید آنها را آن طور که هستند، در نظر بگیرید. آیا نمی توانید آنها را به کلی از وجود خویش پاک کنید؟ اگر نمی توانید، دست کم آنها را در همان حد که هستند، نگه دارید تا بتوانید با آنها زندگی کنید.

به یاد یکی از موفقیت های خوب گذشته خود بیفتید؛ موفقیتی که به خاطر آن، احساس غرور کرده اید و به خود بگویید: مهم نیست که در گذشته شکست هایی را تحمل کرده ام؛ به جای آنها، به موفقیت هایی که داشته ام توجه خواهم کرد؛ سزاوار خوبی ها و مثبت های زندگی هستم. من، ناخدای کشتی خود هستم و تمام فکر و ذکرم را به هدف های خلاق و سازنده، معطوف خواهم کرد.

با سرزنش خویش، لذت و شادمانی را از خود دریغ نکنید؛ زیرا، این حق شماست که بدون احساس ترس و تقصیر، احساس شادمانی کنید. زندگی خلاق، تصمیم گرفتن برای شاد بودن است، پیروزی، غلبه نیروهای مثبت فکر و تصور، بر نیروهای منفی تفکر و تصور است.

اگر مشتاق باشید که از اندیشه های منفی و نگرانی هایتان آگاه باشید و ژرف تر به آنها بنگرید تا ببینید که ریشه آنها چیست، می توانید از اندیشه های منفی و نگرانی های تان، به شیوه مثبت سود جویید.

به محض این که از باورهای منفی خودتان آگاه شدید، می توانید آنها را تغییر دهید. شناخت عمیق باور منفی، به این معناست که 99 درصد از راه رها کردنش را طی کرده اید.

شاید مدتی طول بکشد تا باور منفی، کاملاً از بین برود؛ اما همین که واقعاً آن را ببینید و احساس کنید که چگونه در زندگی سرگرم کار بوده است، بی شک، راه خروج را در پیش خواهد گرفت.

با خودتان همنوا و هماهنگ شوید و قدر زندگی تان را بدانید. این فرآیند، سبب می شود که انرژی مثبت وجودتان جریان پیدا کند و خود به خود، موجب خلاقیت افزون تر زندگی تان شود.

گام دیگر، عفو و بخشش خود است. از خطاها و لغزش های گذشته خود بگذرید و از شکنجه کردن خویش، به خاطر عقل و درایتی که باید در گذشته به خرج می دادید و ندادید، دست بکشید. فراموش کنید که در موقعیتی، به جای جسارت، احتیاط کرده اید و در موقعیتی دیگر که احتیاط شرط عقل بود، بی پروا بوده اید. عصبانیت های بی مورد را فراموش کنید.

فراموش کنید که در جایی، در احقاق حق خود، کوتاه آمده اید و در جای دیگر، با سخنان تند و درشت، احساسی را جریحه دار کرده اید.

منبع:

همشهری آنلاینتعداد بازديد : 175
نویسنده فضه محمدی در یکشنبه 18 آبان 1393 | نظرات(0)

طراحی و کدنویسی قالب : علیرضاحقیقت - ثامن تم

Web Template By : Samentheme.ir

خبرنامه
براي اطلاع از آپيدت شدن سایت در خبرنامه سایت عضو شويد تا جديدترين مطالب به ايميل شما ارسال شود

عضویت سریع
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
موبایل :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی :
 
کد امنیتی
 
بارگزاری مجدد
موضوعات مطالب
آرشیو مطالب
پیوندهای وبگاه
طراح قالب
ثامن تم